Biały grzejnik stalowyZastanawiasz się jaki wybrać grzejnik? To dobrze trafiłeś, pomożemy ci wybrać najlepszy. Stawiamy na grzejnik stalowy. To jeden z najpopularniejszych grzejników na rynku, chętnie wybierany przez Klientów. Chcesz dowiedzieć się za co jest tak ceniony, zachęcamy do przeczytania poradnika.

Wybierz grzejnik, który wybiera każdy!

Szczególnie doceniany jest płytowy grzejnik stalowy ze względu na małą pojemność wodną, lekkość i łatwość w montażu oraz utrzymaniu czystości. Mieści się w nim wielokrotnie mniej wody niż w grzejnikach żeliwnych. Co to oznacza w praktyce?

 • Oczywiście oszczędność energii, uzyskiwanej dzięki szybkiemu reagowaniu na sygnały z urządzeń automatycznej regulacji.
 • Ponadto grzejnik stalowy szybko się nagrzewa i równie szybko stygnie, a wyposażona w nie instalacja c.o. w błyskawicznym tempie reaguje na sygnały z automatyki. To wszystko przekłada się na mniejsze zużycie paliwa przez kocioł i niższe rachunki za ogrzewanie. Jest to wystarczająco przekonujący argument dla każdego klienta. 
 • Do tego grzejnik ma estetyczny wygląd, doskonale komponujący się z wystrojem każdego wnętrza.

Co wziąć pod uwagę przed zakupem grzejnika stalowego?

Płytowy grzejnik stalowy brzmi dla każdego atrakcyjnie, jednak czy dla wszystkich jest on przeznaczony?

  • Jak się okazuje nie zaleca się jego stosowania w instalacjach, w których obieg wody odbywa się w sposób naturalny, czyli bez pompy obiegowej.
  • Jeśli posiadasz instalacje, w których obieg wody wymuszony jest przez pompę, wówczas grzejnik stalowybędzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Można go stosować w małych instalacjach grawitacyjnych, pod warunkiem, że zainstalujemy w nich grzejniki stalowe jednego rodzaju. W przeciwnym razie mogłoby dojść do zakłóceń, np. grzejnik żeberkowy „kradłby" wodę płytowemu. 
  • Źródłem ciepła dla instalacji centralnego ogrzewania z grzejnikami płytowymi może być kocioł gazowy, olejowy, elektryczny, na paliwo stałe lub wymiennikowy węzeł cieplny. Zabrania się natomiast stosowania grzejników płytowych w instalacjach zasilanych bezpośrednio z wysokotemperaturowej sieci cieplnej.
  •  

Sprawdź pełna ofertę grzejników stalowych.