Czerwony piec Defro Duo UniPoszukujesz nowoczesnego pieca C.O. do domu jednorodzinnego, który nie wymaga ciągłego doglądania. W twoje potrzeby świetnie wpisuje się piec Defro Duo Uni. Dlaczego warto go kupić? Przeczytaj poradnik, a dowiesz się dlaczego Defro jest największym producentem pieców C.O. i cieszy się tak dużą popularnością.

Defro to największy producent kotłów centralnego ogrzewania w Polsce, rozumiejący potrzeby współczesnych Klientów. Piece Defro posiadają dwa paleniska, w automatycznym spalane są:

  • ekogroszek,
  • miał, 
  • pellet lub owies,

a na ruszcie zastępczym można palić tradycyjnym paliwem:

  • węglem,
  • drewnem.

Gwarancja szczelności

Wymiennik ciepła kotłów Defro Duo Uni produkowany jest ze specjalnej blachy tzw. kotłowej o grubości od 6 do 10 mm. Elementy szczególnie narażone na działanie związków zawartych w spalinach powstają wyłącznie z blachy o grubości 12 mm. Kotły Defro poddawane są próbie szczelności, pomimo że ciśnienie wody w pracującym kotle wynosi do półtora bara, szczelność badana jest w wyższym ciśnieniu – 4 barów. Próba trwa 20 minut i polega na wtłoczeniu wody pod ciśnieniem do wymiennika ciepła. W przypadku, gdy wynik okaże się negatywny, kotły Defro wracają na stanowisko spawalnicze, gdzie likwidowane są przecieki. Następnie ponownie poddawane są kontroli. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonym testom szczelności mamy pewność o niezawodności pieca Defro.

Wygodny panel sterowania

Elektryczny system sterowania piecem Defro steruje wentylatorem podającym powietrze do procesu spalania, podajnikiem paliwa oraz 4 pompami, którymi można zasilać m.in. obieg centralnego ogrzewania wody użytkowej oraz ogrzewania podłogowego. Panel sterowania znajduje się na obudowie kotła.

Unikatowość pieca Defro

Wszystkie piece Defro Duo Uni dostępne w naszej ofercie mają zamocowaną tabliczkę. Na każdym piecu znajduje się tabliczka określająca jego unikatowy numer oraz nazwisko spawacza, który go wykonał.
 
Moc pieców Defro dostosowana do powierzchni grzewczej

W naszej ofercie dostępne są piece:

  • Defro Duo Uni o mocy 15 kW ogrzewające powierzchnie do 200 m²
  • Defro Duo Uni o mocy 25 kW ogrzewające powierzchnie do 250 m²
  • Defro Duo Uni o mocy 35 kW ogrzewające powierzchnie do 340 m²