Piec Zębiec KWP Wenus niebieskiChcesz wiedzieć dlaczego piec Zębiec jest tak bardzo popularny na rynku. Koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Wieloletnie doświadczenie w sprzedaży pieców Zębiec, kontakt z klientami i znajomość ich opinii pozwala nam udzielić odpowiedzi na to pytanie.

Zębiec KWP Wenus to kocioł węglowy z wydłużonym obiegiem spalin. Kotły Zębiec KWP WENUS to najnowsze piece z linii SuperNova cieszące się bardzo dużą popularnością wśród użytkowników. Dzięki dobrze konstrukcyjnie rozwiązanemu wymiennikowi w piecu możliwy jest skuteczny odbiór ciepła poprzez zastosowanie w nim dwukrotnego nawrotu spalin oraz bardzo dogodnego i optymalnego ułożenia rurowych opłomek. Piece Zębiec KWP WENUS przeznaczone są do otwartych układów centralnego ogrzewania. Piece z serii Wenus znajdują swoje zastosowanie w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych, małych firmach, garażach oraz pomieszczeniach gospodarczych. Najwyższa temperatura w tych kotłach ze względów bezpieczeństwa nie może przekraczać 95 stopni. Należą do grupy pieców niskotemperaturowych montowanych w instalacjach wodnych centralnego ogrzewania grawitacyjnego lub z obiegiem wymuszonym (za pomocą pompy centralnego ogrzewania).

Paliwem podstawowym spalanym w piecach KWP WENUS jest węgiel kamienny oraz koks opałowy, a także mieszanka węgla z kosem. Aby uniknąć wydzielania się zbyt dużej ilości sadzy nie należy zasypywać jednorazowo całego kotła, lecz uzupełniać paliwo mniejszymi porcjami. Paliwem zastępczymi, którym może być opalany kocioł jest węgiel brunatny, brykiety węgla kamiennego i brunatnego oraz drewno sezonowane. Aby uniknąć wydzielania się tzw. korozji niskotemperaturowej (skraplanie się pary wodnej zawartej w spalinach) należy utrzymywać piec C.O. w temperaturze powyżej 60 stopni.

Sterowanie w kotle Zębiec KWP WENUS odbywa się za pomocą miarkownika ciągu spalania (element dodatkowo płatny) lub za pomocą śruby regulacyjnej, której zadaniem jest zmiana położenia przepustnicy (przez którą zasysane jest powietrze do kotła) w drzwiczkach dolnych. Dodatkowo kocioł przystosowany jest do samodzielnego zamontowania zestawu sterującego (dostępnego na życzenie klienta).

Producent udziela 60-miesięcznej gwarancji na szczelność korpusu wodnego oraz 24-miesięcznej gwarancji na trwałość i sprawne działanie kotła. Moce cieplne kotłów w serii KWP WENUS wahają się od 10 do 50 kW w zależności od zapotrzebowania.

Pełna oferta pieców Zębiec.