Piec Sas NWT zielonyZależy ci na piecu C.O. sprawdzonego producenta, cieszącego się nieposzlakowaną opinią wśród wielu klientów. Jeżeli stawiasz na bezawaryjność oraz wygodę użytkowania przyjrzyj się bliżej producentowi Sas. Piece Sas o dolnym spalaniu paliw stałych, trzyciągowym układzie komór spalinowych w sowim zestawie posiadają: innowacyjny sterownik oraz dmuchawę, dzięki której praca kotła odbywa się bez większej ingerencji użytkownika i pozwala na znaczne oszczędności.


Najmniejszym kotłem z serii NWT jest model o mocy 12,5 kW, a największy osiąga moc ok. 200 kW. SAS NWT jest kotłem dolnego spalania w którym paliwem podstawowym jest węgiel kamienny, co nie znaczy, iż nie można w nim palić niczym innym. Przystosowany jest także do spalania takich paliw jak węgiel brunatny oraz mieszanki węgla kamiennego oraz miału (w proporcji 70% węgla, 30% miału). Piece SAS NWT w procesie spalania wykorzystują wymuszony dopływ powietrza. Odbywa się on za pomocą zamontowanego na piecu wentylatora sterowanego za pomocą elektronicznego regulatora (sterownika) lub za pomocą miarkownika ciągu powietrza (niedostępny w podstawowej opcji). Wysokość temperatury na kotle SAS NWT utrzymywana jest dokładnie na takim samym poziomie jakim użytkownik zaznaczy na sterowniku elektronicznym. Dokonuje on ciągłych pomiarów temperatury oraz odpowiednio steruje pracą wentylatora nadmuchowego. Odpowiada także za ilość wtłaczanego powietrza do komory paleniskowej, które jest niezbędne do prawidłowego spalania paliwa.

Piece SAS NWT cechuje się dużą niezawodnością oraz bezawaryjną pracą przez wiele lat. Tak jak większość dobrych, markowych pieców SAS NWT posiada szereg licznych zabezpieczeń, które pozawalają nam spać spokojnie. Możemy do nich zaliczyć:

  • zabezpieczenie termiczne - chroni piec przed przegrzaniem w przypadku uszkodzenia regulatora elektrycznego, czego efektem jest odłączenie wentylatora nadmuchowego,
  • zabezpieczenie temperaturowe - zabezpiecza kocioł przed przegrzaniem na wypadek uszkodzenia czujnika bimetalicznego. Także odłącza dopływ powierza z wentylatora,
  • zawór bezpieczeństwa - zabezpieczenie przed wzrostem ciśnienia w przypadku np. zamarznięcia wody w instalacji C.O.