Pokój pomalowany wrzosową glinką wenecką MagnatChciałbyś zabrać do swojego domu odrobinę śródziemnomorskiego słońca? Nowoczesne systemy dekoracyjne Magnat pozwalają na urządzenie własnego wnętrza w dowolnym stylu. Kochasz Południe? Zdecyduj się na efektowne wykończenia ścian glinką wenecką Magnat, a twój salon przypominać ci będzie o wakacjach spędzonych w słonecznej Italii.

Glinka wenecka – co to takiego?

Glinka wenecka jest dekoracyjnym materiałem wykończeniowym do wnętrz, które pozwala na  uzyskanie powierzchni o matowym efekcie imitującym tynk z charakterystycznymi przetarciami. Najlepiej prezentuje się w wysokich i obszernych pomieszczeniach, dlatego często wykorzystywana jest jako efektowna ozdoba restauracji, hoteli czy biur. Glinka wenecka świetnie prezentuje się także w domowym zaciszu, np. w salonie czy na klatce schodowej.  Bardzo atrakcyjny efekt osiągnie się, jeśli glinką pokryjemy tylko jedną ścianę albo kilka elementów wnętrza (ściana nad kominkiem albo telewizorem, wewnętrzne kolumny). Ważne też z jakiego produktu się korzysta.

Mocne strony Magnata

Glinka wenecka marki Magnat to materiał szczególnie polecany jako dekoracja różnego rodzaju elementów wnętrz – kominków, filarów, łuków drzwiowych. Produkt dedykowany jest również do pomieszczeń narażonych na zabrudzenia takich jak: wiatrołapy, korytarze i pokoje dziecinne. Elementem składowym są cząstki o jasnym pigmencie, które nie mieszają się z innymi, stabilizatory, oraz wodne dyspersje akrylu. Białe grudki zawarte w glince weneckiej Magnat podczas przecierania powierzchni plastikową packą, dają efekt starego tynku. Odpowiednio rozprowadzony materiał pozwala uzyskiwać różne stopnie nasycenia kolorem oraz bardziej lub mniej intensywne przejścia tonalne.

Efektem dekorowania ścian glinką wenecką Magnat jest atrakcyjna powłoka odporna na ścieranie. Po zabezpieczeniu ściany lakierem glinkę wenecką można zmywać na mokro, co ułatwia  utrzymanie czystości. Produkt przeznaczony jest do podłoży mineralnych, np. tynków cementowo-wapiennych, płyt kartonowo-gipsowych, ścian betonowych. Co ważne, glinka wenecka Magnat jest produktem ekologicznym, wodorozcieńczalnym.

Zobacz też grassi Magnat - kolorowy dodatek do glinki weneckiej.