Zaszpachlowane pęknięcie w drewnieDrewno to materiał często stosowany do wykończenia we wnętrzach i ogrodzie. O ile wewnątrz budynku drewno nie jest narażone na bezpośredni wpływ wilgoci, o tyle na zewnątrz ma na nie szkodliwy wpływ wiele czynników atmosferycznych, w tym najgroźniejsze – deszcz, śnieg, mróz. Przyczyniają się one do jego biodegradacji i zniszczeń. Zmienne warunki atmosferyczne, częste zmiany wilgotności i temperatury powodują, że drewno pęka i tworzą się w nim ubytki. Sposobem na ich uszczelnienie jest zastosowanie szpachli do drewna Vidaron. To preparat łatwy do zaaplikowania. Podpowiadamy jak uzupełnić ubytki i doradzamy jaką szpachlę do drewna Vidaron wybrać do konkretnego rodzaju drewna.

Spośród dostępnych na rynku kitów i szpachli do drewna sprawdzoną i godną polecenia jest szpachla do drewna Vidaron.

  • Jest to gotowa do użycia akrylowa masa do ubytków w drewnie, która daje się w łatwy i szybki sposób nadkładać i szlifować.
  • Ma bardzo dobrą przyczepność a po wyschnięciu jest twarda i elastyczna, a co najważniejsze nie pęka podczas wysychania. 
  • Dostępna jest w szerokiej gamie kolorów imitujących popularne i rodzime gatunki drewna, co umożliwia łatwy dobór odpowiedniej barwy, bez konieczności mieszania i szukania odpowiedniego koloru. 
  • Szpachla do drewna Vidaron daje się malować różnymi farbami i lakierami, dzięki czemu jest z powodzeniem stosowana przez stolarzy i cieśli.
  • Szpachla Vidaron zawiera terpentynę, dzięki niej masa ma bardzo dobrą przyczepności do drewna, a specjalnie przygotowana mączka kwarcowa nadaje jej odpowiednią twardość i ułatwia dalszą obróbkę. 
  • Nie pęka podczas wysychania, łatwo się szlifuje i poleruje. Po przeszlifowaniu daje gładkie powłoki w kolorze imitującym naturalną barwę drewna. 
  • Szpachla Vidaron przeznaczona jest do niwelowania niewielkich ubytków i nierówności oraz wypełniania szczelin na powierzchni drewna miękkiego, twardego oraz materiałów drewnopochodnych użytkowanych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.
  •  

Drewno wymaga nie tylko zaszpachlowania ubytków, ale i regularnej impregnacji. Sprawdź najlepsze impregnaty Drewnochron.