Parkiet przyklejony klejem TytanDrewno jest materiałem, po który często sięgają nie tylko dekoratorzy wnętrz, ale i inwestorzy urządzający dom lub mieszkanie. Nadaje pomieszczeniu ciepła i naturalnego wyglądu. Prezentuje się równie dobrze w nowoczesnych wnętrzach, jak i tradycyjnych. Zarówno krajowe i egzotyczne gatunki drewna z powodzeniem są stosowane jako materiał na parkiet. Jeżeli już wybrałeś parkiet i rodzaj drewna, z którego został wykonany kolejnym krokiem będzie dobór odpowiedniego preparatu do jego przytwierdzenia. Polecamy bezwodny klej do parkietu Tytan RB-110. O tym dlaczego rekomendujemy właśnie ten środek i jakie mocne strony przemawiają za jego wyborem dowiesz się z naszego poradnika.

Spośród wielu dostępnych na polskim rynku środków do klejenia parkietu szczególnie wyróżnia się klej Tytan RB-110. Jest to bezwodny, jednoskładnikowy klej rozpuszczalnikowy nie zawierający trującego toluenu, o bardzo dobrej przyczepności do podłoża, który ma bardzo dobrą rozprowadzalność. Zyskał szerokie uznanie u parkieciarzy, którzy z powodzeniem stosują go do klejenia parkietów i mozaiki z drewna europejskiego, w tym także wrażliwego na wilgoć. Wysoka wydajność kleju mieści się w przedziale 0,7 - 1,3 kg/m².

Główną zaletą kleju do parkietu Tytan RB-110 jest:

  • duża odporność na wilgoć.
  • Wysoka wytrzymałość na ścinanie. 
  • Klej do parkietu po całkowitym wyschnięciu jest fizjologicznie i ekologicznie obojętny, co oznacza, że nie wpływa na strukturę drewna - nie powoduje przebarwień drewna, oraz nie wydziela niepożądanych zapachów i szkodliwych dla zdrowia oparów. 
  • Klej tworzy elastyczna spoinę, która jest nie bez znaczenia w sytuacji, kiedy łączymy ze sobą dwa z goła odmienne materiały, jak twardy stabilny beton i drewno, które w naturalny sposób się odkształca (sezon letni i zimowy przy zmianach temperatury i wilgotności pomieszczenia).
  • Dzięki elastycznej spoinie kleju jest on przystosowany również do ogrzewania podłogowego. Daje to nam możliwość zastosowania posadzki drewnianej w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym, a nie ogranicza nas tylko do płytek gresowych, klinkierowych lub terakoty.
  • Klej Tytan RB-110 jest również stosowany do klejenia kasetonów drewnianych.
  • Dostępny jest w dużym ekonomicznym opakowaniu 21kg, które wyposażone jest w uchwyt od spodu wiadra ułatwiający nakładanie kleju podczas pracy. Dodatkowo dostępne są mniejsze opakowania 14kg, 5kg, 3,5kg i 1kg co ułatwia dobranie odpowiedniej ilości kleju do powierzchni przeznaczonej pod parkiet lub mozaikę.