Piec Zębiec KMW niebieskiJeśli interesuje cię piec z górnym obiegiem spalin, gdzie paliwem podstawowym w procesie spalania jest miał węglowy, powinieneś poznać zalety kotła Zębiec KMW. Z poradnika dowiesz się wszystkiego co powinno cię interesować na tym etapie.

Kotły Zębiec KMW należą do grupy kotłów z górnym obiegiem spalin, gdzie paliwem podstawowym w procesie spalania jest miał węglowy. Piece te na wyposażeniu standardowym posiadają zestaw nadmuchowy, który wtłacza powietrze do komory spalania dzięki zastosowanemu wielopunktowemu systemowi doprowadzania paliwa. Piece Zębiec KMW przeznaczone są dla tych wszystkich którzy cenią sobie wygodę i funkcjonalność.

Stalowe piece grzewcze Zębiec KMW wykorzystywane są do ogrzewania domów jednorodzinnych oraz wielorodzinnych, przedsiębiorstw wielobranżowych, garaży oraz wiat. Przeznaczone są do ogrzewania instalacji wodnych centralnego ogrzewania z wymuszonym obiegiem (za pomocą pompy C.O.) oraz grawitacyjnym. Mogą pracować tylko w układzie otwartym.

Paliwem podstawowym spalanym w kotle Zębiec KMW jest miał węglowy o uziarnieniu 0-31,5 mm. W nagłych przypadkach można także palić węglem kamiennym, węglem brunatnym, koksem, brykietami węgla kamiennego oraz brunatnego, a także drewnem sezonowanym.

Producent na szczelność korpusu wodnego udziela:

  • 24-miesięcznej gwarancji,
  • 12 miesięcy na sprawne działanie czujnika temperatury spalin 
  • 24 miesiące gwarancji na szczelność korpusu wodnego.

Zaleca się utrzymywanie kotła w trakcie jego eksploatacji w temperaturze powyżej 60 stopni, aby uniknąć korozji niskotemperaturowej. Skutkuje ona skraplaniem się pary wodnej zawartej w spalinach na ściankach kotła, co w efekcie prowadzi do skraplanie się kwaśnego kondensatu oraz może prowadzić do korozji kotła.

Sterowanie kotłami Zębiec odbywa się za pomocą zamontowanego na kotle sterownikaST-81 zPID, który odpowiada za sterowaniem wentylatorem oraz pompą do C.O. i C.W.U. Sterownik ten wyposażony jest w czujnik odczytujący aktualną temperaturę na kotle oraz temperaturę spalin.

Zalety pieców Zębiec KMW:

  • wysoka sprawność sięgająca do ponad 80%,
  • cicha i bezawaryjna praca,
  • praca nie wymagająca ingerencji w procesie spalania,
  • możliwość podłączenia pompy obiegowej,
  • możliwość podłączenia urządzenia ogrzewającego ciepłą wodę użytkową,
  • prosta i wygodna obsługa.

Kotły Zębiec KWM produkowane są o mocach 16, 23 oraz 30 kW, w których stałopalność może wynieść nawet do 30 godzin przy pełnym załadunku pieca. Sterownik i wentylator są bardzo oszczędne i pobierają razem maksymalnie 30W.

Sprawdź pełną ofertę pieców węglowych Zębiec.