Piec Defro czerwonyPo kilku sezonach palenia stwierdzasz, że piec C.O., który ci polecono jest zbyt duży do twojego domu? Nie masz oszczędności, by kupić nowy? Mamy na to sposób. Przeczytaj poradnik, a dowiesz się jak łatwo poradzić sobie z tym problemem, przy niewielkich kosztach. Zdradzamy domowe sposoby.

    • Zastanów się skąd biorą się przewymiarowane piece C.O. Myślisz, że jest to tylko wina sprzedawcy w hurtowni lub sklepie, który najprawdopodobniej „wcisnął" ci za duży piec. Przyznaję, że czasami jest to chęć zysku sprzedawców, którzy chcą sprzedać większy, droższy kocioł C.O., lecz nie do końca. W większości przypadków jest to niestety wina docieplenia budynku, której większość użytkowników nie bierze tak bardzo pod uwagę przed zakupem pieca do kotłowni. Wystarczy, że ocieplisz elewację domu styropianem o niewielkiej grubości i zapotrzebowanie cieplne budynku spadnie o połowę. Inaczej mówiąc, w takiej sytuacji dom nie będzie potrzebował tak dużego zapotrzebowania ciepła.
    • Jednym z rozwiązań jest zamontowanie zaworu trójdrożnego lub czterodrożnego, dołożeniu jednej lub kilku pomp oraz zamontowaniu lepszego sterownika lub jakiegokolwiek, jeżeli nie posiadamy. Są to dobre sposoby, lecz nie należą do najtańszych.
    • Domowym sposobem, który nie nadszarpnie twojej kieszeni, a „uzdrowi" twój piec C.O. jest zakup cegieł szamotowych oraz zaprawy odpornej na wysokie temperatury. Sposób ten polega na zamurowaniu części paleniska tak, aby ograniczyć nadwyżkę mocy pieca, której chcemy się pozbyć. Jeżeli chcemy pozbyć się 1/4 mocy kotła, to analogicznie musimy zamurować 1/4 rusztu. Sposób ten pozwoli zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy, którą przeznacza się na opał, a użytkownik pieca C.O. nie będzie musiał tak często chodzić do kotłowni.
    •  

Sprawdź ofertę pieców Defro.