Nowoczesny piec Sas Szukasz solidnego pieca C.O., który będzie nienagannie służył przez wiele sezonów grzewczych. Poznaj zalety pieca Sas, które decydują o jego dominującej roli wśród pieców C.O. Z poradnika dowiesz się co wyróżnia tego producenta i dlaczego warto zainwestować w jego produkt.

Piece Sas są skonstruowane jak nowoczesne piece C.O. na paliwa stałe (węgiel, ekogroszek, pelety), a więc tak, by jak najmniej zanieczyszczać środowisko. Charakteryzują się bardzo dobrymi wynikami w testach laboratoryjnych. Na podstawie przeprowadzanych badań i symulacji dowiedziono, że w trakcie spalania powstaje znacznie mniej szkodliwych związków niż w przypadku tradycyjnych kotłów C.O. Dlatego też piece Sas otrzymały certyfikaty oraz atesty, potwierdzające ich mniejszą szkodliwość dla środowiska.


Zamontowanie w domu kotła Sas to także wymierne oszczędności. Wysokogatunkowe paliwo pozwala zaoszczędzić nawet 40% na kosztach produkcji energii cieplnej. Zaletą kotłów Sas jest również łatwość ich obsługi – urządzenia z automatycznym podajnikiem paliwa są prawie że bezobsługowe. Pozostałe, wyposażone w regulatory, wymagają zasypywania węglem przynajmniej raz na dobę - znacznie rzadziej niż inne urządzenia. Temperaturę pieca Sas reguluje się łatwo przy pomocy elektronicznego układu sterowniczego.

W zależności od jakości używanego paliwa (każdy piec C.O. ma w instrukcji odnotowane jakiego rodzaju paliwo można w nim stosować) można uzyskać efekty grzewcze przy zmniejszonym spalaniu. Warunkiem koniecznym jest właściwe dobranie kotła C.O. do parametrów pomieszczenia. Wielu producentów i dystrybutorów pieców CO zaleca, by dokonywał tego wykwalifikowany specjalista, który będzie w stanie ocenić jak duże jest zapotrzebowanie na ciepło, nie tylko na podstawie kubatury budynku, ale również stopnia zaizolowania, ocieplenia oraz istniejącej instalacji.
Różna moc pieców Sas pozwala łatwo dobrać urządzenie do każdego pomieszczenia. Te o najniższej mocy przeznaczone są do domów jednorodzinnych i lokali do 200m2, w dużych halach i zakładach produkcyjnych (powyżej 200m2) zaleca się używanie kotłów Sas o zwiększonej mocy. Zagwarantują one ciepłe kaloryfery nawet w najmroźniejszą zimę.  

Sprawdź ofertę wygodnych pieców Sas z podajnikiem.