Białe grzejniki o płaskiej powierzchniJesteś na etapie wykańczania domu, dlatego zastanawiasz się nad instalacją ogrzewania podłogowego. Jeśli w twoim wyobrażeniu dom ma być nowoczesny, a więc energooszczędny, ekologiczny i estetyczny, to powinien posiadać równie postępowy przekaźnik ciepła, w postaci systemu ogrzewania podłogowego. Poznaj zalety ogrzewania podłogowego.

Co powoduje, że zwlekasz z zastosowaniem tego typu ogrzewania? Dotarły do ciebie informacje, że wydajność ogrzewania podłogowego zależy od pokrycia podłogi, w związku z czym nie sprawdzą się panele, ani też materiały izolacyjne w postaci wykładzin, czy dywanów. Niezrozumiałe są jednak w tym przypadku twoje obawy. Jesteś człowiekiem nowoczesnym, chcesz zbudować dom oryginalny, a rozważasz standardowe panele, obecne w co drugim budynku, czy dywan, którego świetność minęła wraz z epoką twoich babć. Chcąc uzyskać piorunujący efekt musisz wysilić się na nieco więcej kreatywności, zastosuj np. kamień, gres, lub płytki ceramiczne, idealnie nadające się do ułożenia na podłodze ogrzewanej.

    • Ogrzewanie podłogowe daje dużo większy komfort niż tradycyjne grzejniki. Wyobraź sobie jak wychodzisz spod prysznica lub wanny i stajesz na ciepłych płytkach, po mieszkaniu chodzisz bez kapci, a podłoga przypomina ci miło spędzony czas na plaży. W wiatrołapie nawet zimą nie ma brudnej wody, a buty są suche.
    • Ogrzewanie podłogowe niemal idealnie rozkłada temperaturę w pomieszczeniu. 
    • Jest wysoce estetyczne. Odczuwasz ciepło, ale nie widzisz grzejników, które najczęściej burzą stylizację wnętrz. Uzyskasz dzięki temu większe pole do popisu i manewru, nie będziesz zmuszony dostosować swoich koncepcji do rozmieszczonych grzejników,a także zyskasz większą przestrzeń, w ich miejsce postawisz np. łóżko, lub szafkę.
    • Montaż ogrzewania podłogowego jest stosunkowo proste, a więc i szybkie, przez co i koszt nie jest zatrważający.
    •  

Jeśli uważasz, że ogrzewanie podłogowe jest niewystarczające do ogrzania domu, zapoznaj się z ofertą nowoczesnych grzejników stalowych lub grzejników aluminiowych.