Piec Sas UWG zielonyJesteś na etapie poszukiwań odpowiedniego pieca do domu jednorodzinnego, sprawdzasz oferty, szukasz informacji na temat sprawdzonych producentów. Dowiedz się co powinieneś wiedzieć o piecach Sas UWG. W poradniku znajdziesz najważniejsze informacje.

Kotły SAS UWG należą do urządzeń niskotemperaturowych węglowych, o dolnym spalaniu paliw stałych. SAS UWG przeznaczony jest do instalacji wodnych centralnego ogrzewania w systemach otwartych z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem spalin. Piece te montowane są w domach jednorodzinnych lub wielorodzinnych, małych firmach lub instytucjach publicznych.

Piece SAS UWG mają swoje zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania, w których temperatura wody zasilającej nie przekracza 85 stopni oraz ciśnienie robocze nie jest większe niż 1,5 bara. Kotły te mogą współpracować także z instalacją ciepłej wody za pośrednictwem wymiennika ciepła (bojlera na wodę użytkową).

Modele SAS UWG przystosowane są do spalania paliw stałych rozpalanych tradycyjnie od dołu. Podstawowym paliwem spalanym w tych kotłach jest węgiel kamienny sortymentu orzech (paliwo to gwarantuje uzyskanie najwyższej mocy kotła). Paliwem zastępczym spalanym w piecach SAS UWG jest mieszanka węgla kamiennego z miałem w proporcji odpowiadającej 70% węgla kamiennego oraz 30% miału. Producent nie zaleca palenia samym miałem. Z bardzo dobrym skutkiem można także palić tzw. paliwem długopłomieniowym takim jak węgiel brunatny oraz drewnem sezonowanym oraz m.in. zrzynkami, wiórami, zrębkami. Nie zaleca się palenia mokrym drewnem ze względów na znaczne zmniejszenie się żywotności kotła.

Piece C.O. należą do urządzeń, które w procesie palenia wykorzystują naturalny ciąg spalin, dlatego w trakcie jego eksploatacji zbędna jest energia elektryczna. Bardzo ważnym elementem natomiast jest, aby użytkownicy tego typu kotła posiadali sprawy i drożny przewód kominowy. Z bardzo dobrym skutkiem w piecach Sas można palić za pomocą miarkownika ciągu powietrza (jest na wyposażeniu kotła), który samoczynnie podnosi i opuszcza klapkę popielnika - dozując powietrze w zależności od temperatury na kotle. Można także mechanicznie regulować proces spalania za pomocą śruby regulacyjnej znajdującej się w drzwiczkach popielnikowych.

Producent na kotły SAS UWG udziela czteroletniej gwarancji na sprawne użytkowanie kotła zgodne z instrukcją obsługi dołączaną do każdego pieca.

Planujesz zakup takiego pieca? Wejdź i sprawdź cenę pieców Sas.