Zadaj pytanie on-line
;
  

Sklep budowlany eZelazny, piece węglowe, farby, grzejniki, rynny Bryza

Sterownik ST 37 Tech

SKU: ST 37

Dostępność: W magazynie

Sterownik ST 37 Tech

Normalna cena: 625,00 zł

Cena promocyjna 479,00 zł

Oblicz wysokość raty

Oceń ten produkt jako pierwszy

Sterownik ST 37 Tech

 

Sterownik ST 37 Tech przeznaczony do wszystkich kotłów z podajnikiem. Funkcją jego jest:

- sterowanie wentylatorem 
- sterowanie podajnikiem ślimakowym lub tłokowym 
- sterowanie pompą C.O.
- sterowanie pompą C.W.U.
- posiada możliwość podłączenia modułu ST-65 GSM - opcja za dodatkową dopłatą
- posiada możliwość podłączenia regulatora pokojowego z komunikacją RS lub tradycyjną - opcja za dodatkową dopłatą
- sterowanie tygodniowe - opcja za dodatkową dopłatą

 

Sterownik ST 37 Tech wyposażony jest w:

- duży wyświetlacz LED
- czujnik temperatury CO, CWU, podajnika (zabezpieczenie) 
- temperaturowe zabezpieczenie - termik
- obudowa sterownika wykonana z materiałów odpornych na niskie i wysokie temperatury otoczenia
- posiada możliwość łatwego montażu w kotle w obudowie OM-01


Dane techniczne:

 

Nazwa Sterownik ST 37 Tech
Zasilanie sterownika 230V/50Hz/±10%
Pobór mocy 7 W
Temperatura otoczenia od +5°C do +50°C
Obciążenie wyjścia pompy C.O. 0,5 A
Obciążenie wyjścia pompy C.W.U. 0,5 A
Zakres pomiaru temperatury od 0°C do +85°C
Dokładność pomiaru 1 °C
Zakres nastaw temperatur od +40°C do +80°C
Obciążenie wyjścia wentylatora 0,6 A
Wytrzymałość temp. czujnika od -25°C do +90°C
Wkładka bezpiecznikowa 6,3 A
Model ST 37Zasada działania:

Sterownik mikroprocesorowy typu ST-37 Tech jest przeznaczony do zabudowy na kotle. Steruje pompą obiegową, pompą ciepłej wody użytkowej podajnikiem i wentylatorem (z regulacją obrotów). Wszystkie informacje przekazywane są za pomocą wyświetlacza ciekłokrystalicznego, dzięki czemu obsługa sterownika jest bardzo prosta. Kilka różnych dostępnych wersji pozwala na dopasowanie sterownika do produkowanego kotła. W celu zapewnienia maksymalnie bezpiecznej i bezawaryjnej pracy regulator posiada szereg zabezpieczeń. Aby zaspokoić potrzeby naszych klientów, program dostosowujemy do każdego kotła bez względu na jego wielkość i rodzaj. Menu sterownika może być skonfigurowane w różnych językach: angielskim, niemieckim, słowackim, czeskim i szwedzkim. Obudowa sterownika jest wykonana z wysokiej jakości materiałów odpornych na wysoką temperaturę. Montaż jest bardzo prosty - do każdego sterownika podłączane są przewody wszystkich silników i czujników, co oszczędza czas w trakcie montażu. Każdy sterownik jest wstępnie skonfigurowany do modelu i wielkości kotła, dzięki czemu nie trzeba zmieniać za każdym razem ustawień serwisowych.


Zabezpieczenia:

W celu zapewnienia bezpiecznej i bezawaryjnej pracy sterownik ST 37 Tech posiada szereg licznych zabezpieczeń. Podczas awarii regulator włącza sygnał dźwiękowy oraz na wyświetlaczu pojawia się odpowiedni komunikat. W przypadku alarmu "Temp. C.O. za wysoka" należy chwilę odczekać, aby temperatura obniżyła się poniżej alarmowej.

1. Alarm temperatury - zabezpieczenie to jest aktywowane tylko i wyłącznie w trybie pracy (gdy temperatura kotła jest niższa od temperatury zadanej). Jeżeli temperatura kotła nie rośnie przez określony przez użytkownika czas, uaktywniany jest alarm, podczas którego wyłączane są: podajnik, nadmuch, (pompa pracuje niezależnie) oraz włącza się sygnał dźwiękowy. Na wyświetlaczu pojawia się odpowiedni komunikat.

2. Zabezpieczenie termiczne - sterownik ST 37 Tech posiada dodatkowy czujnik bimetaliczny (znajduje się przy czujniku temperatury kotła), który po przekroczeniu temp. 85°C odłącza wentylator oraz podajnik. Zadziałanie czujnika zapobiega zagotowaniu wody w instalacji w przypadku gdy zostanie uszkodzony sterownik bądź przegrzany kocioł. Po opadnięciu temperatury do bezpiecznych wartości czujnik odblokuje się samoczynnie i wyłączy się alarm. W przypadku uszkodzenia czujnika wentylator i podajnik zostają automatycznie odłączone.

3. Automatyczna kontrola czujnika - podczas wypięcia się lub uszkodzenia czujnika temp. C.O., C.W.U. lub ślimaka, automatycznie włącza się alarm, oraz na wyświetlaczu pojawia się notatka " Czujnik C.O. uszkodzony". Wyłączany jest nadmuch oraz podajnik, a obie pompy zaczynają pracować aby rozprowadzić po instalacji gorącą wodę. Jeżeli zostanie uszkodzony czujnik C.O. alarm będzie aktywny aż do momentu wymiany na nowy. W przypadku uszkodzenia czujnika C.W.U. alarm można wyłączyć naciskając przycisk "Opcje".

4. Zabezpieczenie zagotowania wody w kotle - dotyczy ono tylko trybu pracy priorytet bojlera. Gdy temp. bojlera jest zadana np. 55°C, a na kotle temp. rzeczywista wzrośnie do 67°C (jest to temp. wyższa o 5°C od tzw. temp. priorytetu), wówczas sterownik wyłączy wentylator. Jeśli natomiast temp. wzrośnie do 80°C włączy się pompa, natomiast przy 85°C pojawi się alarm. Taka sytuacja może się pojawić gdy bojler lub pompa jest uszkodzona oraz gdy jest źle zamontowany czujnik.

5. Zabezpieczenie temperaturowe - sterownik ST 37 Tech posiada dodatkowe zabezpieczenie na wypadek uszkodzenia czujnika bimetalicznego. Gdy temperatura przekroczy dopuszczalny poziom 85°C, włącza się alarm oraz wyświetla się komenda " Temp. za wysoka". W przypadku przekroczenia temp. alarmowej sterownik odłącza wentylator oraz podajnik i automatycznie włączane są obie pompy w celu rozprowadzenia gorącej wody po instalacji.

6. Zabezpieczenia pojemnika paliwa - sterownik ST 37 Tech wyposażony jest w dodatkowy czujnik znajdujący się na ślimaku podajnika paliwa lub w szufladzie. Jego zadaniem jest mierzenie temperatury. W razie dużego wzrostu temp. powyżej 70°C włączany jest alarm. Podajnik paliwa włącza się na 3 minuty, aby spowodować przesunięcie się paliwa do komory spalania, natomiast czujnik ślimaka zabezpiecza przed zapaleniem się paliwa w podajniku.

 

 

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Sterownik ST 37 Tech

Tagi produktów

Inni klienci oznaczyli ten produkt następującymi tagami:

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
x