Zadaj pytanie on-line
;

Sklep budowlany eZelazny, piece węglowe, farby, grzejniki, rynny Bryza

Nasi klienci kupowali również

Piece Defro OPTIMA KOMFORT (8, 10, 12, 15, 20, 25, 30 kW)

SKU: OPTIMA KOMFORT

Dostępność: W magazynie

Zdjęcie Nazwa produktu Cena Ilość
Kocioł Defro Optima Komfort 8 kW

Normalna cena: 2 878,20 zł

Cena promocyjna 2 239,00 zł

Kocioł Defro Optima Komfort 10 kW

Normalna cena: 3 025,80 zł

Cena promocyjna 2 349,00 zł

Kocioł Defro Optima Komfort 12 kW

Normalna cena: 3 357,90 zł

Cena promocyjna 2 609,00 zł

Kocioł Defro Optima Komfort 15 kW

Normalna cena: 3 825,30 zł

Cena promocyjna 2 969,00 zł

Kocioł Defro Optima Komfort 20 kW

Normalna cena: 4 157,00 zł

Cena promocyjna 3 219,00 zł

Kocioł Defro Optima Komfort 25 kW

Normalna cena: 4 366,50 zł

Cena promocyjna 3 389,00 zł

Kocioł Defro Optima Komfort 30 kW

Normalna cena: 4 797,00 zł

Cena promocyjna 3 729,00 zł

Piece Defro OPTIMA KOMFORT

Oceń ten produkt jako pierwszy

Piece Defro Optima Komfort


Kotły OPTIMA KOMFORT to konstrukcja o poziomo-skośnych kanałach spalinowych przystosowana do górnego spalania paliw stałych. Proces eksploatacji nie wymaga użycia energii elektrycznej – kotły pracują z wykorzystaniem naturalnego ciągu powietrza, a temperatura regulowana jest mechanicznie za pomocą pokrętła klapy uchylnej w drzwiach popielnikowych lub za pomocą miarkownika ciągu/wyposażenie dodatkowe/. Kotły są fabrycznie przystosowane do montażu wentylatora  i elektronicznego regulatora, co znacznie podnosi komfort użytkowania.
Piec Defro Optima Komfort cechuje duża komora paleniskowa oraz rozmieszczenie otworów wyczystnych.To tylko niektóre z rozwiązań zapewniających wysoki komfort użytkowania.

Kotły Defro Optima Plus występują w mocach: 8 kW, 10 kW, 12 kW, 15 kW, 20 kW, 25 kW, 30 kW


Uwaga!!! Zestaw nadmuchowy oraz miarkownik ciągu dostępny za dodatkową opłatą.

 

 


Przeznaczenie:

Piece Defro Optima Komfort przeznaczone do ogrzewania wody, gdzie temperatura wody w układzie centralnego ogrzewania nie przekracza 90°C oraz ciśnienie nie jest wyższe niż 1,5 bar. Kotły Defro Optima Komfort przystosowane są do instalacji w otwartym systemie grzewczym. Pracują w systemach zarówno grawitacyjnych ( pod własnym ciśnieniem) jak i pompowych (wymuszonym). Przeznaczone są do obiektów jednorodzinynnych oraz do małych obiektów użyteczności publicznej. Urządzenia te mogą współpracować z wymiennikami ciepła (bojlerami). Zgodnie o obecnymi przepisami obowiązkowy jest nadzór nad kotłem w szczególności, gdy zabraknie energii elektrycznej, co skutkowało będzie zatrzymaniem pomp obiegowych, a co za tym idzie wzrostu temperatury w kotle. Z tego powodu należy wykonać obejście grawitacyjne na zaworze różnicowym, który w przypadku braku prądu rozprowadzi nadmiar ciepłej wody.


Opis kotła:

Piece Defro Optima Komfort wykonane są w postaci prostopadłościanu z płaszczem wodnym. Komora paleniska utworzona jest przez stały ruszt wodny umieszczony w płaszczyźnie lekko wznoszącej się w kierynku tylnej ściany komory paleniskowej. Pomiędzy rusztowinami wodnymi znajduje się stalowy ruszt ruchomy. Służy on do zwiększania dopływu powietrza w dolną strefę paleniska w wyniku odpopielniania. Ruszt ruchomy (mechaniczny) wprawiany jest w ruch za pomocą dźwigi usytuowanej z boku kotła. Pod wymiennikiem, na całym jego przekroju, znajduje się komora popielnika. Nad rusztem wodnym od wysokosci drzwi umieszczone są przegrody wodne w postaci dwóch, zwężajacych się wystepów z tylnej sciany płaszcza wodnego. Pomiędzy nimi umieszczona jest przegroda wodna – wystep z przedniego płaszcza wodnego. Nad tymi przegrodami dodatkowo umieszczona jest pozioma przegroda wodna. Cały kocioł obłożony jest izolacją cieplną znajdującą się między wymiennikiem, a blachami zewnętrznym.

Powietrze niezbędne do prawidłowego procesu spalania doprowadzane jest za pomocą klapy uchylnej znajdującej się w drzwiach paleniskowo-popielnikowych. Klapa ta regulowana jest za pomocą pokrętła lub miarkownika ciągu (opcja dodatkowo płatna). Paliwo zasypywane jest na ruszt stały, po czym spada grawitacyjnie w dół w postaci popiołu. 

W piecach Defro Optima Komfort spaliny doporwadzanie są do komina przez czopuch znajdujący się w tylnej części kotła. Na wyposażeniu kotła znajduje się przedłużenie czopucha z zamontowaną przepustnicą spalin, umożliwiającą regulację przepływu, na wypadek zbyt wysokiego ciągu kominowego. Kotły Optima Komfort wyposżone są w wyjście spalnin (czopuch) pod kątem 45° oraz kątowe przedłużenie czopucha. Dzięki temu rozwiązaniu czopuch do komina można doprowadzić w dwóch dowolnych konfiguracjach - poziomym lub pionowym. Dla celów załadowczych, czyszczenia oraz konserwacji piec został wyposażony w zamykane u uszczelnione drzwiczki zasypowe oraz paleniskowo-popielnikowe.

Dla zredukowania strat ciepła w piecach Defro Optima Komfort zewnętrzna powierzchnia została izolowana za pomocą blach zewnętrznych pod którymi znajduje się izolacja termiczna z wełny mineralnej. Dodatkowo kocioł posiada maskownice drzwi, które ograniczają straty ciepła do otoczenia.

Kocioł został wyposażony w analogowy termometr do mechanicznego odczytu temperatury wody w kotle. Konstrukcja kotła umożliwia dodatkowe zamontowanie zestawu nadmuchowego. Wentylator montowany jest na króćcu wylotowym kolektora powietrza. Powietrze wtłaczane jest bezpośrednio do komory popielnikowej, skąd dopływa do paliwa pomiędzy rusztowinami wodnymi.


Paliwo:

Podstawowym paliwem zalecanym do palenia w kotłach Defro Optima Komfort  jest węgiel kamienny oraz orzech. Jako paliwo zastępcze stosowana może być mieszanka węgla kamiennego oraz miału w stosunku 70% (węgiel) i 30% (miał). W piecach tych można spalać również paliwa długopłomieniowe takie jak węgiel brunatny oraz drewno w różnych postaciach ( zrębki, zrzynki, wióry). Drewno powinno być sezonowane co najmniej rok. Palenie mokrym drewnem obniża sprawność i niekorzystnie wpływa na żywotność kotła. Nie zaleca się palenia samym miałem.
 

Wyposażenie standardowe kotłów Defro Optima Komfort:

Termometr analogowy, narzędzia do obsługi kotła, przedłużenie czopucha z przepustnicą spalin, ruszt ruchomy, kratka żeliwna zabezpieczająca żar, klapa uchylna ze śrubą regulacyjną, instrukcja obsługi kotła.

Informacje dodatkowe

Kod produktu OPTIMA KOMFORT
Elementy dodatkowo płatne
Miarkownik ciągu 120 zł/szt.
Zestaw nadmuchowy STD (ze sterownikiem Defro-Opti) 410 zł/kpt.
Zestaw nadmuchowy STD PID (ze sterownikiem Defro-Opti Pid) 490 zł/kpt.
Zestaw nadmuchowy Lux Pid (ze sterownikiem Defro-Ru Pid) 660 zł/kpt.

Instrukcja obsługi Defro Optima Komfort:

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Piece Defro OPTIMA KOMFORT (8, 10, 12, 15, 20, 25, 30 kW)

Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
x