Zadaj pytanie on-line
;

Sklep budowlany eZelazny, piece węglowe, farby, grzejniki, rynny Bryza

Polecane produkty z grupy kotłów SAS:

Piece SAS NWG (12,5, 14, 17, 23, 29 kW)

Piece SAS NWG (12,5, 14, 17, 23, 29 kW)

Cena od: 2 275,50 zł

Piece SAS UWT (12,5 ,14, 17, 23, 29 kW)

Piece SAS UWT (12,5 ,14, 17, 23, 29 kW)

Cena od: 3 914,50 zł

Piece SAS MI (12,5 ,14, 17, 23, 29 kW)

Piece SAS MI (12,5 ,14, 17, 23, 29 kW)

Cena od: 4 024,50 zł

Piece SAS MULTI (14, 17, 23, 29 kW)

Piece SAS MULTI (14, 17, 23, 29 kW)

Cena od: 7 830,50 zł

Piece SAS ECO (17, 23, 29 kW)

Piece SAS ECO (17, 23, 29 kW)

Cena od: 8 061,50 zł

Piece SAS GRO-ECO (17, 23, 29 kW)

Piece SAS GRO-ECO (17, 23, 29 kW)

Cena od: 8 101,50 zł

Piec SAS UWG 29 kW

SKU: UWG 29 kW

Dostępność: Wysyłka 24h

Piec SAS UWG 29 kW

Normalna cena: 4 040,00 zł

Cena promocyjna 3 430,50 zł

Oblicz wysokość raty

Oceń ten produkt jako pierwszy

Piec SAS UWG 29 kW


Piec SAS UWG 29 kW jest urządzeniem nowoczesnej konstrukcji przystosowanym do pracy w systemie dolnego spalania paliw stałych. Korpus kotła składający sie z części paleniskowej i konwekcyjnej wykonany jest z blach stalowych jako konstrukcja spawana. Pracuje wykorzystując naturalny ciąg spalin, dlatego jefo eksploatacja nie wymaga użycia energii elektrycznej. Wymaga natomiast sprawnego, drożnego przewodu kominowego. Proces spalania regulowany jest za pomocą miarkownika ciągu powietrza lub za pomocą śruby regulowanej. W instalacjach C.O. częstym zastosowaniem jest montaż zaworów trójdrożnych i czterodrożnych, które usprawniają prace pieca oraz wydłużają jego żywotność. Zawór trójdrogowy lub czterodrogowy miesza wodę wracającą z  obiegu grzewczego z wodą gorącą zasilającą piec. W otwartym obiegu wody piece SAS UWG łączy się z bojlerami - ogrzewaczami wody dzięki czemu oprócz "ciepłego domu" mamy także ciepłą wodę użytkową. Piece SAS UWG doskonale współpracują z grzejnikami stalowym takimi jak Purmo, Perfekt, Alatus, Immergas oraz grzejnikami aluminiowymi.
 
 
 
WAŻNE:

Wygląd kotła SAS UWG od mocy 17 kW
( moce 9 - 14 kW z dwojgiem drzwiczek)
4_lata_gwarancji oszczednosc_energi

ekologia

 

 

Piec SAS UWG 29 kW

 

SAS UWG 29 kW - kocioł o dolnym spalaniu, bez sterowania, wysoki, paliwo: węgiel, mieszanka węgla z miałem, drewno

 

 

Dane techniczne:

Rodzaj kotła:

 

wysoki, na zasyp, bez sterowania

Moc:

 

29 kW

Paliwa:

 

węgiel kamienny, mieszanka węgla z miałem, drewno sezonowane

Rodzaj spalania:

 

kocioł o dolnym systemie spalania

Materiał wymiennika:

 

stal kotłowa P265GH o grubości 6 mm ( duże moce 8 mm)

Sprawność:

 

79,1÷85,9 %

Wyposażenie standardowe:

 

miarkownik ciągu powietrza, termometr, kratka zabezpieczająca żar, komplet narzędzi do obsługi kotła, dźwignia ruszt ruchomych, komplet stopek regulacyjnych

Opcje:

 

dźwigna ruszt ruchomych możliwa z prawej lub lewej strony kotła

Gwarancja:

 

48 miesięcy (4 lata) na kocioł eksploatowany zgodnie z instrukcją, 24 miesiące (2 lata) na podzespoły elektroniczne

Certyfikaty:

 

Znak CE, Świadectwo badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego wydane przez IPChW w Zabrzu

 

 

Przeznaczenie:

Kotły SAS UWG 29 kW przeznaczone są do instalacji w układzie otwartym z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody. Piece te montowane są w domach jednorodzinnych w których ciśnienie robocze nie przekracza 1,5 bar oraz temperatura wody zasilającej jest niższa niż 85°C. Kotły mogą współpracować z instalacją wody ciepłej za pośrednictwem wymiennika ciepła (bojlera).


 

Paliwo:

Podstawowym paliwem w kotłach SAS UWG 29 kW jest węgiel kamienny. Zastępczo można mieszać go z miałem w stosunku 70% węgla i 30 % miału. W piecach tych nie zaleca się palenie samym miałem. Z dobrym skutkiem kocioł SAS UWG 29 kW spala paliwa długo-płomieniowe takie jak: węgiel brunatny, drewno, wióry, zrzynki, zrębki. Drewno powinno być sezonowane przynajmniej rok. Palenie mokrym obniża spawność i niekorzystnie wpływa na żywotność kotła.

 

Montaż kotła:

Kocioł SAS UWG 29 kW powinien być zamontowany przez wykfalifikowany personel z uprawnieniami (osoba posiadająca odpowiednie przeszkolenie oraz uprawniona do wykonywania prac naprawczo - konserwacyjnych). Obowiązkiem instalatora jest zaznanie się z kartą produktu oraz sposobem działania układów zabezpieczających.


Rozpalanie kotła:

Przed rozpaleniem paliwa w piecu SAS UWG 29 kW użytkownik powinien upewnić się czy w instalcji znajduje się woda, która będzie ograwała dom. Należy także sprawdzić, czy nie ma przecieków wody oraz czy instalacja nie jest zamarznięta. Przed rozpoczęciem palenia należy całkowicie otworzyć przemustnicę spalin w czopuchu oraz drzwiczki paleniskowe i popielnikowe. Natomiast drzwiczki zasypowe i drzwiczki wyczystne powinny być zamknięte. Rozpalać należy najpierw papierem, na które należy narzucić cięką warstwę węgla. Gdy paliwo się rozżarzy, można napełnić przez drzwiczki zasypowe całą komorę paleniskową. Następnie należy ustawić przepustnicę spalin w czopuchu oraz klapkę dozującą powietrze w drzwiczkach popielnikowych za pomocą cięgna i miarkownika powietrza.

Po rozpaleniu należy doglądać kocioł dopuki nie osiągnie temp 45°C. Jest to ważne, gdyż różna jakość paliwa może spowodować wygasanie kotła. W czasie rozpalania może pojawić sie dymnienie lub roszenie (pocenie się) kotła. Po rozgrzaniu kotła oraz przewodu kominowego niekorzystne zjawiska powinny ustąpić.
 

Przekrój kotła:

OPIS I BUDOWA KOTŁA:

Piece węglowe SAS UWG 29 kW to urządzenia przystosowane do spalania paliw stałych. Korpus składa się z części paleniskowej oraz konwekcyjnej wykonanej z blach stalowych jako konstrukcja spawana. Przednia komora stanowi palenisko od dołu zamknięte rusztem wodnym. Poniżej rusztu znajuduje się komora popielnikowa. Płaszcz wodny wykonany jest w kształcie prostopadłościanu o podwójnych ścianach przedzielony przegrodami wodnymi. Ruszta wodne są jednolitą całością i są elementem niewymiennym. Pod rusztami wodnymi znajdują sie żeliwne ruszta ruchome. W górnej części wymiennika przyspawany jest króciec wody zasilającej, a na tylnej ścianie króciec wody powrotnej. Krociec wody spustowej G-3/4" znajduje się w dolnej częci bocznej ściany kotła. Pełni on również funkcję dopływu wody schładzającej -  w przypadku montażu zabezpieczenia termicznego przed przegrzaniem. Stopki regulacyjne pozwalają na ustalenie położenia kotła względem podłogi - zakres regulacji od 29 mm do 56 mm.

W kotłach SAS UWG 29 kW drzwiczki zasypowe oraz drzwiczki paleniska umieszczone umieszczone są na przedniej ścianie kotła. Umożliwiają one dostęp do czyszczenia komory paleniskowej. W dolnej części drzwiczek popielnikowych umieszczona jest klapa, która dozuje wlot powietrza do kotła za pomocą śruby regulacyjnej oraz miarkownika ciągu. Dodatkowo na ścianie czołowej umieszczone są drzwiczki wyczystne - dla kotłów SAS UWG od 17 kW (dla kotłów do 14 kW drzwiczki wyczystne oraz zasypowe stanowią jednolitą calość). Spaliny doprowadzane są do komina przez czopuch, który znajduje się w tylnej części kotła. W czopuchu znajduje się przepustnica spalin, która umożliwia regulację spalin. Z boku czopucha zanjduje się otwór do czyszczenia czopucha.

W górnej konwekcyjnej części znajduje się paraw wyciąganych zwirowaczy, które mają na celu zwiększenie odzysku ciepła spalin. Całość konstrukcji wymiennika obłożona jest węłną minetalną, która wypełnia przestrzeń między wymiennikiem, a obudową pieca.

Piece SAS UWG 29 kW pracują wykorzystując naturalny ciąg spalin, dlatego do ich pracy nie piotrzeba użycia energii elektrycznej. Wymagany natomiast jest drożny i sprawny przewód kominowy
 


ELEMENTY KOTŁA:

Informacje dodatkowe

Kod produktu UWG 29 kW

Nazwa

Piec SAS UWG 29 kW

Moc

29 kW

Powierzchnia grzewcza

2.5 m2

Sprawność cieplana

79,1 - 85,9 %

Zużycie paliwa*

1,7 kg/h

Pojemność komory załadowczej

do 27 kg

Pojemność wodna kotła

82 l

Masa kotła

330 kg

Wymagany ciąg spalin

0,30 mbar

Max temp. robocza

85 °C

Zalecana temp. robocza wody grzewczej

60-80 °C

Min. temp. wody powrotnej

55 °C

Podstawowe wymary kotła

A   - 930
A1 - 610
B   - 670
B1 - 590
H   - 1250
H1 - 1220
H2 - 300
H3 - 1000
mm
Wymiary komory paleniskowej C   - 400
C1 - ***
D   - 500
mm

Przekrój czopucha

200 mm

Gwint króćca (zasilanie/powrót)

G 1½ (6/4) "

Wymiary otworu załadowczego

170x340 mm
Min. wysokość komina 9 m
Min. przekrój przewodu kominowego 21x21
Q240
mm

Gwarancja

48 mies.

Model kotła

UWG 29 kW

 


WYMIARY KOTŁA:

Instrukcja Obsługi SAS UWG :

1

 

Certyfikat :

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Piec SAS UWG 29 kW

Tagi produktów

Inni klienci oznaczyli ten produkt następującymi tagami:

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
x