pn.-pt. 7.00 - 22.00 sob. 7.00 - 15.00

          

 (+48 ) 17 888 6 777

  

Sklep budowlany eZelazny, piece węglowe, farby, grzejniki, rynny Bryza

Piec Defro Optima Komfort 15 kW

SKU: KCO-OK-15

Dostępność: W magazynie

Piec Defro Optima Komfort 15 kW

Normalna cena: 3 310,00 zł

Cena promocyjna 2 714,00 zł

Oblicz wysokość raty

Oceń ten produkt jako pierwszy

Piec Defro Optima Komfort 15 kW


Kotły OPTIMA KOMFORT to konstrukcja o poziomo-skośnych kanałach spalinowych przystosowana do górnego spalania paliw stałych. Proces eksploatacji nie wymaga użycia energii elektrycznej – kotły pracują z wykorzystaniem naturalnego ciągu powietrza, a temperatura regulowana jest mechanicznie za pomocą pokrętła klapy uchylnej w drzwiach popielnikowych lub za pomocą miarkownika ciągu/wyposażenie dodatkowe/. Kotły są fabrycznie przystosowane do montażu wentylatora  i elektronicznego regulatora, co znacznie podnosi komfort użytkowania.
Piec Defro Optima Komfort 15 kW to duża komora paleniskowa oraz rozmieszczenie otworów wyczystnych to tylko niektóre z rozwiązań zapewniających wysoki komfort użytkowania.


Uwaga!!! Zestaw nadmuchowy oraz miarkownik ciągu dostępny za dodatkową opłatą.

 

 Przeznaczenie:

Piece Defro Optima Komfort 15 kW przeznaczone do ogrzewania wody, gdzie temperatura wody w układzie centralnego ogrzewania nie przekracza 90°C oraz ciśnienie nie jest wyższe niż 1,5 bar. Piece Defro Optima Komfort 15 kW przystosowane są do instalacji w otwartym systemie grzewczym. Pracują w systemach zarówno grawitacyjnych ( pod własnym ciśnieniem) jak i pompowych (wymuszonym). Przeznaczone są do obiektów jednorodzinynnych oraz do małych obiektów użyteczności publicznej. Kotły te mogą współpracować z wymiennikami ciepła (bojlerami). Zgodnie o obecnymi przepisami obowiązkowy jest nadzór nad kotłem w szczególności, gdy zabraknie energii elektrycznej, co skutkowało będzie zatrzymaniem pomp obiegowych, a co za tym idzie wzrostu temperatury w kotle. Z tego powodu należy wykonać obejście grawitacyjne na zaworze różnicowym, który w przypadku braku prądu rozprowadzi nadmiar ciepłej wody.


Opis kotła:

Piece Defro Optima Komfort 15 kW wykonane są w postaci prostopadłościanu z płaszczem wodnym. Komora paleniska utworzona jest przez stały ruszt wodny umieszczony w płaszczyźnie lekko wznoszącej się w kierynku tylnej ściany komory paleniskowej. Pomiędzy rusztowinami wodnymi znajduje się stalowy ruszt ruchomy. Służy on do zwiększania dopływu powietrza w dolną strefę paleniska w wyniku odpopielniania. Ruszt ruchomy (mechaniczny) wprawiany jest w ruch za pomocą dźwigi usytuowanej z boku kotła. Pod wymiennikiem, na całym jego przekroju, znajduje się komora popielnika. Nad rusztem wodnym od wysokosci drzwi umieszczone są przegrody wodne w postaci dwóch, zwężajacych się wystepów z tylnej sciany płaszcza wodnego. Pomiędzy nimi umieszczona jest przegroda wodna – wystep z przedniego płaszcza wodnego. Nad tymi przegrodami dodatkowo umieszczona jest pozioma przegroda wodna. Cały kocioł obłożony jest izolacją cieplną znajdującą się między wymiennikiem, a blachami zewnętrznym.

Powietrze niezbędne do prawidłowego procesu spalania doprowadzane jest za pomocą klapy uchylnej znajdującej się w drzwiach paleniskowo-popielnikowych. Klapa ta regulowana jest za pomocą pokrętła lub miarkownika ciągu (opcja dodatkowo płatna). Paliwo zasypywane jest na ruszt stały, po czym spada grawitacyjnie w dół w postaci popiołu.

W piecu Defro Optima Komfort 15 kW spaliny doporwadzanie są do komina przez czopuch znajdujący się w tylnej części kotła. Na wyposażeniu kotła znajduje się przedłużenie czopucha z zamontowaną przepustnicą spalin, umożliwiającą regulację przepływu, na wypadek zbyt wysokiego ciągu kominowego. Kotły Optima Komfort 15 kW wyposżone są w wyjście spalnin (czopuch) pod kątem 45° oraz kątowe przedłużenie czopucha. Dzięki temu rozwiązaniu czopuch do komina można doprowadzić w dwóch dowolnych konfiguracjach - poziomym lub pionowym. Dla celów załadowczych, czyszczenia oraz konserwacji piec został wyposażony w zamykane u uszczelnione drzwiczki zasypowe oraz paleniskowo-popielnikowe

Dla zredukowania strat ciepła w piecu Defro Optima Komfort 15 kW zewnętrzna powierzchnia została izolowana za pomocą blach zewnętrznych pod którymi znajduje się izolacja termiczna z wełny mineralnej. Dodatkowo kocioł posiada maskownice drzwi, które ograniczają straty ciepła do otoczenia.

Kocioł został wyposażony w analogowy termometr do mechanicznego odczytu temperatury wody w kotle. Konstrukcja kotła umożliwia dodatkowe zamontowanie zestawu nadmuchowego. Wentylator montowany jest na króćcu wylotowym kolektora powietrza. Powietrze wtłaczane jest bezpośrednio do komory popielnikowej, skąd dopływa do paliwa pomiędzy rusztowinami wodnymi.

 

Paliwo:

Podstawowym paliwem zalecanym do palenia w kotle Defro Optima Komfort 15 kW jest węgiel kamienny oraz orzech. Jako paliwo zastępcze stosowana może być mieszanka węgla kamiennego oraz miału w stosunku 70% (węgiel) i 30% (miał). W piecach tych można spalać również paliwa długopłomieniowe takie jak węgiel brunatny oraz drewno w różnych postaciach ( zrębki, zrzynki, wióry). Drewno powinno być sezonowane co najmniej rok. Palenie mokrym drewnem obniża sprawność i niekorzystnie wpływa na żywotność kotła. Nie zaleca się palenia samym miałem.
 

Wyposażenie standardowe Piec Defro Optima Komfort 15 kW:

Termometr analogowy, narzędzia do obsługi kotła, przedłużenie czopucha z przepustnicą spalin, ruszt ruchomy, kratka żeliwna zabezpieczająca żar, klapa uchylna ze śrubą regulacyjną, instrukcja obsługi kotła.

Informacje dodatkowe

Kod produktu KCO-OK-15
Nazwa Defro Optima Komfort 15 kW
Moc 4,5 - 15 kW
Powierzchnia grzewcza 1,8 m2
Powierzchnia ogrz. pomieszczeń do 150 m2
Pojemność komory załadowczej do 30 kg
Wymagany ciąg spalin 0,23 mbar
Masa kotła 284 kg
Pojemność wodna kotła 60 L
Minimalny przekrój komina 14 x 14
Q 160
mm
Minimalna wysokość komina 6 m
Szerokość 610 mm
Głębokość 864 mm
Wysokość 1303 mm
Średnica zasilania i powrotu Dn 1 1/2 (6/4) "
Wymiary czopucha 178 mm
Wysokość od dolnej krawędzi czopuch 1210 mm
Optymalna sprawność cieplna 85,8 %
Temp. wody na zasilaniu nim/max 55/85 °C
Model Optima Komfort 15 kW

 

Elementy dodatkowo płatne
Miarkownik ciągu 120 zł/szt.
Zestaw nadmuchowy STD (ze sterownikiem Defro-Opti) 410 zł/kpt.
Zestaw nadmuchowy STD PID (ze sterownikiem Defro-Opti Pid) 490 zł/kpt.
Zestaw nadmuchowy Lux Pid (ze sterownikiem Defro-Ru Pid) 660 zł/kpt.

 

 

Wymiary kotła:

Instrukcja obsługi Defro Optima Komfort:

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Piec Defro Optima Komfort 15 kW

Tagi produktów

Inni klienci oznaczyli ten produkt następującymi tagami:

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
x